Wydawca treści
Obszary Chronionego Krajobrazu
Przez teren Nadleśnictwa Siedlce przechodzą 3 Obszary Chronionego Krajobrazu: Siedlecko-Węgrowski, Łukowski i Miński.
Są to tereny wyróżniające się krajobrazowo, o różnych typach ekosystemów. Zagospodarowanie ich polega m.in. na zapewnieniu względnej równowagi ekologicznej systemów przyrodniczych.
Siedlecko–Węgrowski Obszar Chronionego Krajobrazu
Siedlecko-Węgrowski Obszar Chronionego Krajobrazu powołany został Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Siedlcach Nr VII/32/77 z dnia 10 czerwca 1977 r., nowelizowany Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Siedlcach Nr XVII/99/86, oraz Rozporządzeniem Nr 31/98 Wojewody Siedleckiego z 10.06.1998 r. Obecnie aktem prawnym regulującym funkcjonowanie obszaru jest rozporządzenie Nr 17 Wojewody Mazowieckiego z dnia 15 kwietnia 2005 roku w sprawie Siedlecko-Węgrowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu (Dz.Urz.Woj.Maz. z 2005r. Nr 91, poz.2449)
Celem ochrony jest ochrona terenów o dużych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Obszar rozciąga się na Wysoczyźnie Siedleckiej między Siedlcami a Węgrowem na powierzchni ok. 35830 ha. Jest to obszar w województwie mazowieckim, w gminach: miasto Siedlce, Siedlce, Mokobody, Skórzec, Suchożebry, Grębków, Wierzbno, Wiśniew. W obszarze tym leżą m.in. rezerwaty przyrody „Gołobórz" i „Stawy Broszkowskie" oraz wiele pomników przyrody. Przez niemal cały obszar przepływa rzeka Liwiec. Krajobraz ma charakter rolniczy. Na terenie działania Nadleśnictwa Siedlce leżywiększa część tego obszaru (ok. 22419 ha). Na gruntach zarządzanych przez Nadleśnictwo Siedlce jest to 1741 ha.
Łukowski Obszar Chronionego Krajobrazu
Łukowski Obszar Chronionego Krajobrazu powołany został Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Siedlcach Nr VII/32/77 z dnia 10 czerwca 1977 r. nowelizowany Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Siedlcach Nr XVII/99/86, oraz Rozporządzeniem Nr 31/98 Wojewody Siedleckiego z 10.06.1998 r.
Celem ochrony jest ochrona terenów o dużych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Łukowski Obszar Chronionego Krajobrazu znajduje się na Równinie Łukowskiej na zachód od Łukowa. Krajobraz obszaru jest słabo zróżnicowany, w przeważającej części są to grunty zalesione. Zajmuje powierzchnię 22900 ha z czego 4240 ha w jego północnej części znajduje się na terenie województwa mazowieckiego w zasięgu działania Nadleśnictwa Siedlce. Równinę Łukowską budują głównie piaski glacjofluwialne, na których wykształciły się słabe gleby. Zachowane kompleksy leśne z udziałem jodły są urozmaicone mokradłami w dolinie Krzny i wydmami. W obszarze tym leżą m.in. rezerwaty przyrody: „Kryńszczak", „Jata", „Topór", „Kra Jurajska" oraz z terenu Nadleśnictwa Siedlce – „Kulak" i „Dąbrowy Seroczyńskie". W zarządzie nadleśnictwa jest to 746 ha w gminie Wodynie.
Miński Obszar Chronionego Krajobrazu
Miński Obszar Chronionego Krajobrazu powołany został Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Siedlcach Nr VII/32/77 z dnia 10 czerwca 1977 r. nowelizowany Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Siedlcach Nr XVII/99/86, oraz Rozporządzeniem Nr 31/98 Wojewody Siedleckiego z 10.06.1998 r.
Celem ochrony jest ochrona terenów o dużych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Miński Obszar Chronionego Krajobrazu leży na Wysoczyźnie Kałuszyńskiej. Obejmuje 29316 ha powierzchni, na której znajdują się rezerwaty przyrody „Jedlina" i „Rudka Sanatoryjna" oraz 66 pomników przyrody. Z wysoczyzny spływa rzeka Mienia w kierunku Wisły. Krajobraz ma charakter rolniczy i leśny. Jest to województwo mazowieckie, gminy: miasto Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Mińsk Mazowiecki, Kałuszyn, Kotuń,Cegłów, Jakubów, Siennica, Dębe Wielkie. Na terenie Nadleśnictwa Siedlce leży niewielka część Mińskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu o powierzchni 1807 ha. W zarządzie Nadleśnictwa Siedlce jest to 172 ha w gminie Kotuń.
Najnowsze aktualności
Ogłoszenie o drugim przetargu
Ogłoszenie o drugim przetargu
drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w obrębie wsi Rakowiec, gmina Siedlce, działka nr 189
Państwowe Gospodarstwo Leśne
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siedlce
ogłasza drugi przetarg pisemny nieograniczony
na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w obrębie wsi Rakowiec, gmina Siedlce, działka nr 189, o pow. 0,1135 ha dla której w VI Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Siedlcach prowadzona jest Księga Wieczysta o nr SI1S/00113853/9. Nieruchomość gruntowa jest niezabudowana, pokryta drzewostanem sosnowym, ma kształt wydłużonego prostokąta o szerokości 4 m. Dojazd do działki drogą asfaltową. Nieruchomość jest wyposażona w urządzenia infrastruktury technicznej takie jak: sieć kanalizacyjna, wodociągowa, energetyczna, telefoniczna. W sąsiedztwie zabudowa mieszkaniowa, zagrodowa, lasy.
Teren, na którym położona jest przedmiotowa działka jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego wsi Żelków - Kolonia, Rakowiec, Wołyńce, Wołyńce-Kolonia zatwierdzonym Uchwałą Rady Gminy Siedlce Nr XXXIV/326/2005 z dnia 03.11.2005r. oraz zmianą Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla miejscowości: Żelków - Kolonia, Rakowiec, Wołyńce, Wołyńce-Kolonia zatwierdzonego Uchwałą Nr XXII/181/2012 Rady Gminy Siedlce z dnia 27.09.2012r. Przedmiotowa działka położona jest na terenie Węgrowsko-Siedleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, w obszarze KD - terenu dróg publicznych klasy dróg dojazdowych (ok.18 m2), MR - terenu zabudowy zagrodowej z dopuszczeniem usług nieuciążliwych (około 262 m2), L - terenu lasów ochronnych (pozostały obszar działki 855 m2).
Cena wywoławcza wynosi 16 975,34 zł.Wadium: 1 700,00 zł.
Nieruchomość nie jest obciążona na rzecz osób trzecich, nie ciążą na niej żadne zobowiązania oraz nie podlega wpisowi do rejestru zabytków.
Zapraszamy do składania ofert w siedzibie Nadleśnictwa Siedlce przy ul. Kazimierzowskiej 9 w Siedlcach w terminie do dnia 30.05.2014r. do godziny 1000. Ofertę w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Przetarg nieruchomość gruntowa leśna Rakowiec" należy składać w sekretariacie Nadleśnictwa Siedlce.
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 30.05.2014 r. o godzinie 1030.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie określonego wadium do dnia 30.05.2014 do godz. 1000. Wadium należy wpłacić w kasie N-ctwa lub przelewem na konto BGŻ O/Siedlce Nr 75 2030 0045 1110 0000 0046 2900. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Nadleśnictwa.
Oferta powinna zawierać:
- oznaczenie nieruchomości,
- nazwa, adres, PESEL, NIP, REGON oferenta o ile spoczywa na nim obowiązek ich uzyskania,
- nr rachunku bankowego oferenta,
- datę sporządzenia oferty,
- oferowaną cenę brutto,
- sposób zapłaty ceny,
- proponowany sposób wykorzystania nieruchomości,
- dowód wpłaty wadium,
- oświadczenie, ze oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń,
- oświadczenie o wrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przeprowadzanego przetargu.
Elementy oferty, które będą miały wpływ na jej ocenę – cena zaoferowana, która musi być wyższa od ceny wywoławczej. Przez ofertę najkorzystniejszą rozumie się ofertę zawierającą najwyższą cenę.
Zapłata ceny nabycia nieruchomości przez oferenta, który przetarg wygra nastąpi najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień podpisania umowy sprzedaży.
Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie zawrze bez usprawiedliwionej przyczyny umowy sprzedaży nieruchomości w wyznaczonym miejscu i terminie, Nadleśnictwo Siedlce może odstąpić od zawarcia umowy a wniesione wadium nie podlega zwrotowi. Koszty sporządzenia umowy kupna – sprzedaży w formie aktu notarialnego oraz koszty założenia księgi wieczystej ponosi kupujący.
Nadleśnictwu Siedlce przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wyboru którejkolwiek z ofert.
Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Nadleśnictwa Siedlce,ul. Kazimierzowska 9 w Siedlcach i pod nr tel. 025/632 84 31.