Aktualności Aktualności

Powrót

Usunięto niebezpieczne tory przeszkód w siedleckich lasach

Usunięto niebezpieczne tory przeszkód w siedleckich lasach

Usunięto niebezpieczne tory przeszkód w siedleckich lasach

 

            W ostatnim czasie na ścieżkach leśnego uroczyska Sekuła pojawiły się niebezpieczne przeszkody w postaci celowo usypanych pagórków oraz wykopanych dołów. W ten sposób siedlecka młodzież samowolnie stworzyła tor do wyczynowej jazdy na rowerach.

            Przeszkody, stworzone w tym często odwiedzanym przez mieszkańców miasta fragmencie lasu, stanowiły zagrożenie nie tylko dla amatorów silnych rowerowych wrażeń, ale również dla osób korzystających z lasów w inny sposób. Budowa nielegalnego „toru” oraz konieczność omijania przeszkód przez spacerowiczów czy biegaczy doprowadziła również do uszkodzenia runa leśnego w ich sąsiedztwie. Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z lasu, siedleccy leśnicy usunęli nielegalny „tor przeszkód”, przywracając las do jego naturalnego stanu.

Leśnicy przypominają, że każdy może wypoczywać na terenach leśnych, a lasy są otwarte dla wszystkich. Las to doskonałe miejsce do aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze czy biegania. Pamiętajmy tylko by robić to odpowiedzialnie, w sposób bezpieczny dla siebie i innych.