Aktualności Aktualności

Powrót

Domki i budki

Domki i budki

      W dniu 2 października gościliśmy  przedstawicieli Zakładu Karnego w Siedlcach, którzy przekazali naszemu Nadleśnictwu 180 sztuk domków i budek dla dziko żyjących zwierząt.  Jest to wynik realizacji wspólnego przedsięwzięcia pomiędzy Nadleśnictwem Siedlce  a Zakładem Karnym w Siedlcach, podpisanego  w dniu 4 września 2020 roku.

Porozumienie ma na celu  terapię skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności  w siedleckiej jednostce penitencjarnej, poprzez pracę społecznie użyteczną. Podczas spotkania Nadleśniczy Jerzy Osiak w imieniu swoim i zebranych leśników, na ręce  ppłka Marka Suwińskiego, Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach, przekazał   podziękowania anonimowym autorom tych  pieczołowicie i misternie wykonanych schronień.

Domki zostaną wywieszone w terenie w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt w 2020 roku.

Jednak bez pomocy Sponsorów, ta akcja miałaby małe szanse na powodzenie. Składamy serdeczne podziękowania Firmom, które zasponsorowały zakup materiałów niezbędnych do produkcji domków dla owadów i budek dla ptaków.

W tym zacnym gronie znalazły się następujące Firmy: PAKDREW S.C. SIEDLCE, DES-HAUSE Jastrzębski Sylwester,  DREW-DOM Jarosław Gajowniczek oraz JANUSZ ROSOŁEK.